Jak przygotować zwierzę do zabiegu?

cze 2, 2022

Przed planowanym zabiegiem dostaniesz od nas dokładne instrukcje.

Zazwyczaj poprosimy Cię, abyś przyprowadził swojego psa na czczo, tzn., iż ostatni posiłek podajemy ok. godz.16.00 dnia poprzedniego, natomiast nie ograniczaj dostępu do wody.

W przypadku kotów, po prostu ok godz. 22.00 dnia przed zabiegiem usuń dostępną karmę, ale zostaw miseczkę z wodą.

W dniu zabiegu przynieś swojego zwierzaka, na umówiona godzinę do lecznicy. Poprosimy Cię o podpisanie zgody na zabieg i od tego momentu Twój pupil otoczony jest nasza troskliwą opieką. Lekarz prowadzący zadecyduje o tym, jakie leki podamy. W większości przypadków, podajemy ciepłe płyny dożylnie, czyli tzw. kroplówkę, aby zapewnić dobre nawodnienie i pracę układu krwionośnego. Po zabiegu, przed wyjściem do domu zabezpieczymy miejsce podania kroplówki przez tzw. wenflon, elastycznym bandażem, aby pozostał do wizyty kontrolnej. 

Zwierzaki wydajemy najczęściej, w dniu zabiegu wieczorem, kiedy jesteśmy już pewni, iż dobrze się wybudziły i mogą bezpiecznie wrócić do domu. Czasami zastosujemy ubranko pooperacyjne lub kołnierz, aby utrudnić pacjentowi dostęp do miejsc, gdzie założony jest szew chirurgiczny. Podczas wydawania zwierzaka Nasz personel udzieli Ci wszelkich informacji dotyczących przebiegu zabiegu i wybudzania, a także dalszej opieki – czyli, kiedy możesz podać swojemu pupilowi jedzenie i wodę.

Ważna informacja: prosimy zarezerwuj od razu czas na wizytę kontrolną w dniu następnym.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi pacjenci komfortowo przeszli przez każdą procedurę i aby właściciele mieli poczucie spokoju i bezpieczeństwa zostawiając u nas swojego zwierzaka.